Drtiče zahradního odpadu

Drtiče zahradního odpadu a štěpkovače představují ideální pomocníky na každou zahradu. Využijete je především, pokud se často potýkáte s dřevním odpadem, jako jsou větve, odřezky, křoviny a podobně. Společnost Mountfield, náš největší prodejce zahradní techniky a nábytku, si nyní pro všechny své zákazníky připravila velkou akci, kdy všechny štěpkovače a drtiče zahradního odpadu nakoupíte s velkou, až 60% slevou! Pro začátek by se hodilo ozřejmit, jaký je mezi drtiči a štěpkovači vlastně rozdíl.

Rozdíl mezi štěpkovačem a drtičem

Drtiče zahradního odpadu Mountfield jsou výborné na čerstvé větve, které rychloběžnými noži rozdrtí na drobné části. Ty se pak nejvíce hodí hlavně do kompostů nebo k mulčování záhonů. Naproti tomu štěpkovače jsou ideální pro ty, kteří potřebují zahradní odpad zpracovat primárně na topení. Štěpkovač pracuje tak, že ozubené kolo přitlačuje jednotlivé větve na plochou kovovou desku a tím je láme na 1–3 cm kousky. Pro správnou funkci štěpkovačů je naopak dobré nechat větve týden až 14 dní usušit, aby čerstvá kůra nedržela jednotlivé kusy u sebe. Aktuální slevy, akce a výprodeje Mountfield se vztahuji jak na drtiče zahradního odpadu tak i štěpkovače.

Drtiče zahradního odpadu v akcích Mountfield

Nyní, když jsme si podrobně vysvětlili rozdíly mezi drtiči zahradního odpadu a štěpkovači, se již blíže můžeme podívat na jednotlivé modely. Společnost Mountfield aktuálně ve svých katalozích nabízí 2 produktové řady PowerCut (drtiče) a PowerSilent (štěpkovače). Z drtičů jsou pak k dispozici 2 modely, tudíž výběr nebude nijak složitý. Drtiče PowerCut 2500 a 2800 představují univerzální pomocníky a oba dva jsou velmi kvalitní. Model 2800 má jen o něco silnější motor a poradí si tak i se silnějšími větvemi. Jejich cena je 2277 Kč respektive u 2760 Kč u silnějšího modelu. Svůj drtič na zahradní odpad Mountfield si tak může díky nízkým cenám dovolit opravdu každý. Štěpkovače jsou pak o něco málo dražší. Model PoweSilent 2600 vyjde v akcích na 3220 Kč a PowerSilent 2800 pak na 3750 Kč.