Křovinořezy

Společnost Mountfield momentálně pořádá velké výprodeje na všechno své zboží a to je dobrá příležitost se podívat jednoho z nejuniverzál­něších pomocníků, který nesmí chybět na žádném zahradě – a tím je křovinořez.

Ten se postará jak o drobnou úpravu nepřístupných ploch – např. kolem chodníčku či skalky tak i o posekání přerostlého křoví či drobných keřů. Křovinořez neboli motorová kosa představuje vlastně silnější variantu strunových sekaček a my se nyní podíváme, které modely v současné akci firmy Mountfield stojí za vaši pozornost. Zde si pak můžete prohlédnout kompletní ceník zahradního zboží.

Nejlepší křovinořezy z akcí firmy Mountfield

Při výběru správného křovinořezu je zásadních několik faktorů. Roli kromě výkonu motoru hraje také záběr sekací hlavice nebo hmotnost. Ta je velmi důležitá, obzvláště pokud plánujete křovinořezem sekat delší dobu, protože v takovém případě je skutečně znát každý ušetřený kilogram.

Slabší modely Mountfield prodává v této akci pod označením elektrické vyžínače a svým výkonem jsou vhodné především na sekání trávy. Stroje, které v katalogu najdeme v sekci skutečných křovinořezů, si hravě poradí i s náletovými dřevinami a to i v případě těch nejlevnějších modelů.

Nejprodávanější křovinořez Oleo-Mac Sparta 250 T

Nejprodávanějším křovinořezem je podle statistik firmy Mountfield model Oleo-Mac Sparta 250 T, který v současné akci seženete již za cenu 5890 Kč. Jedná se o slevu o polovinu z původní ceny, která jinak činí 11890 Kč.

Předností tohoto modelu je to, že lze k němu připojit různé typy sekacích hlav podle potřeby – od běžné nylonové struny vhodné na trávu až po ocelové kotouče, kterými posekáte i vzrostlá křoviska. Rukojeť je ve tvaru písmene T se zabudovaným antivibračním systémem, který zvyšuje pohodlí při delší práci. Váha je 6,2 kg, což je zhruba průměr. Celkově se jedná o dobrou volbu hlavně pro běžné zahrádkáře.

Naším favoritem je Oleo-Mac BC 240 T

Prolistovali jsme však leták a katalog s aktuálními akcemi podrobněji a nejvíce nás zaujal jiný model. Jedná se o křovinořez Oleo-Mac BC 240 T, který ve výprodeji nestojí o mnoho více než předchozí typ. Za cenu 6 790 Kč (původní cena 13090 Kč) dostanete pokročilý stroj, který zvládne vše, co může každý zahrádkář potřebovat.

Tento model zvládne naprosto vše, co nejoblíbenější Oleo-Mac Sparta 250 T a navíc k němu dostanete i extra dlouhou 7-mi letou záruku a posezónní prohlídky každý rok zcela zdarma. Mountfield vám ho navíc na zahradu doveze zcela zdarma a tento model vítězí i šíří svého záběru – 39 cm a vahou 5,3 kg. To vše podle nás za drobný příplatek necelých 1000 Kč opravdu stojí. Jedná se tedy o zajímavá tip, který díky právě probíhající akci 50% na vše v roce 2014, můžete nakoupit skutečně za polovic oproti jinak běžné ceně v obchodech.