Linoleum

Linoleum nebo také zkráceně lino je oblíbený typ podlahové krytiny a to hlavně pro své hygienické a antialergické vlastnosti. Využijete ho tak ve všech místnostech, kde je potřeba udržovat čistotu, kde žijí domácí mazlíčci a oblíbené je také v domácnostech s alergiky.

Vybíráme nové linoleum

Často se také můžeme setkat z názvem PVC. Název je odvozen z materiálu, ze kterého se linoleum nejčastěji vyrábí. PVC – Polyvinylchlorid je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na světě a jedná se o zdraví zcela nezávadný materiál. V textu níže si probereme 3 věcí, které každého zákazníky zajímají při výběru nového linolea nejčastěji – vzorník, ceník a fotogalerie.

Rozmanitý vzorník PVC

Velkou výhodou je také široká dostupnost různých barev a odstínů. Pokud nahlédneme do vzorníku, najdeme v něm pestrou škálu odstínů od bílé a béžové až po tmavě hnědou až černou. V poslední době jsou velmi oblíbené také různé imitace – ve vzorníku najdete např. linoleum s povrchovou imitací plovoucí podlahy, parket nebo dlaždic.

Každé z nich se pak hodí k trochu jiným účelům. Zatímco linoleum ve stylu plovoucí podlahy využijete především v kuchyni. Dlaždicový povrch je jako stvoření do koupelen, kde dokáže navodit pocit luxusu. Linoleum také výborně tlumí hluk a je voděodolné.

Ceník a jaké částky při nákupu očekávat

Další nespornou výhodou PVC podlah jsou také povětšinou přijatelné ceny. A to obzvláště ve srovnání s plovoucí podlahou, parketami či dlaždicemi. Nicméně pokud nahlédneme do ceníku, najdeme v něm širokou škálu cenových kategorii od nejlevnějších lin za 90 Kč za m2 až po 1000 Kč. Taková běžná cena, za kterou si pořídíte lino do bytu, se pohybuje v rozmezí od 200 do 400 Kč.

Prohlédněte si názorné fotogalerie

Na internetu je k dispozici řada fotogalerii, kde si obrázky s linolei můžete názorně prohlédnout. PVC podlahy jsou také k dostání v síti všech velkých hobbymarketů – OBI, Hornbach, Baumax a dalších, kde si osobně můžete prolistovat tištěné katalogy s fotogaleriemi i vzorníky. Nejvíce materiálů a obrázků najdete na serveru Heureka v sekci PVC podlah, a velmi dobrý výběr lin nabízejí také Koberce Breno nebo internetový obchod Floorwood.cz.