Sekačky na trávu

Kde v roce 2014 nakoupit nejlevnější zahradní sekačku na trávu? Odpovědí, kterou již v tomto roce zvolili desetitisíce spojených zákazníků jsou prodejny a e-shop společnosti Mountfield, kde aktuálně navíc probíhají velké výprodeje skladů na celý sortiment.

Společně se teď podíváme, které modely v této akci stojí za vaši pozornost a podrobněji si probereme jak ty nejlevnější zahradní stroje, tak i ty, které se zde kupují nejvíce. K dražším modelům společnost Mountfield poskytuje také různé nadstandardní služby, jako je odvoz na zahradu zdarma či prodloužená 7-mi letá záruka. V akcích Mountfield nabízí až 50% na vše.

Sekačky na trávu v současném výprodeji skladů

Na běžné sekání trávy na zahradě jsou nejlepší sekačky rotační. Ostatní druhy sekaček jako ty bubnové jsou vhodné spíše na sekaní rozsáhlých luk a zarostlých pozemků a ty strunové zase jen na finální dokrášlení míst, kam se běžná sekačka nedostane. Zaměříme se tedy hlavně na ty rotační. Ty dále dělíme na elektrické a benzínové.

Elektrické jsou levnější, protože v sobě nemusí mít spalovací motor. Na druhou stranu jste neustále závislí na přívodu elektrické energie a elektrický kabel také při sekání může překážet. Benzínové sekačky jsou tyto neduhy nemají, ale jejich základní cena je dražší. V aktuálním výprodeji skladů stojí v roce 2014 za povšimnutí hlavně tyto modely.

Nejlevnější elektrické

Vůbec nejlevnější sekačku na trávu seženete v současné akci u Mountfieldu již za 1200 Kč. Jedná se o 50% slevu z původní ceny uvedené v ceníku zboží. Stroj má výkon 1000 W, což stačí k posekání trávy na středně velké zahradě. Koš o objemů 30l také patří k průměru. Jedinou nevýhodou může být menší záběr 30,5 cm. Na základní posekání však tento model bohatě vystačí.

Nejlevnější benzínové

Nejlevnější benzínovou zahradní sekačkou je model EPL424, který stojí v aktuálním výprodeji skladu 3890 Kč (původní cena 6700 Kč). Stroj pohání motor GGP o výkonu 3 koňských sil a koš pojme 45 litrů posečené trávy. Startování probíhá pomocí startovací šňůry. Pojezd sice chybí ale malá váha 18 kg zaručuje snadnou manipulaci i tak.

Nejprodávanější elektrické

Z celého katalogu firmy Mountfield je nejprodávanější elektrickou sekačkou model Bluepower37E a jedná se skutečně o rozumnou volbu a stroj bychom doporučili i my. Potěší široký záběr sečené plochy (37 cm) i prostorný koš o objemu 35 l. V současném výprodeji je v roce 2014 tento model k dostání už za 4740 Kč, tedy o více než 2600 Kč levněji, než je jeho standardní cena.

Nejprodávanější benzínové

Z benzínových sekaček na trávu se největší oblibu mezi zákazníky získala sekačka NT484TR. V současném výprodeji skladů 2014 ji zde seženete již za 7690 Kč z původních 12990 Kč. Ušetříte tedy rovných 5300 Kč neboli 41% z původní ceny.

Jedná se o pokročilý zahradní stroj s motorem Briggs&Stratton, jenž už je po dlouho dobu symbolem nejvyšší kvality. Na sekačku se dále vztahuje prodloužená záruka 7 let, posezónní prohlídky zdarma a nechybí ani bezplatná doprava na místo určení. Silný motor, široký záběr 48 cm a prostorný sběrný koš o objemu 60l společně zajistí, že sekání trávy bude snadnější než kdykoliv dříve. Další podrobnosti najdete přímo na oficiálních stránkách společnosti v sekci rotačních sekaček.